Nowej generacji panele podłogowe, czyli panele WINYLOWE !

panele winylowe
Panele WINYLOWE to panele wykonane z innego materiału niż konwencjonalne (laminowane). Konwencjonalne panele to produkt drewno-pochodny, w przeciwieństwie do winylowych, przez co panele konwencjonalne były mało odporne na wilgoć.

http://podlogi24.net/

Panele WINYLOWE są odporne na wilgoć, krótkotrwałe zalania, są elastyczne, miękkie, a przy tym wyglądają bardzo naturalnie. Są idealnym materiałem na ogrzewanie podłogowe (niski opór cieplny) – mają niedużą grubość, zaledwie 2-5mm. Można je montować bez użycia kleju (na specjalnym podkładzie) przy użyciu błyskawicznego złącza w panelach typu klik albo bez podkładu poprzez klejenie spodu paneli do posadzki.

panele winylowe są bardzo elastyczne

Panel winylowy jest bardzo elastyczny

Panele WINYLOWE przez swoją elastyczność są przyjemne dla naszych nóg (stawów), a co najważniejsze są bardzo ciche – nie pukają. Są ultra cienkie – są niewątpliwie jednymi, z najcieńszych pokryć podłogowych co otwiera przed nimi wiele możliwości zastosowania. Ze względu na swoją niedużą grubość wymagają jednak dobrze przygotowanej tj. równej posadzki. Nie blokują ciepła (są dobrym przewodnikiem) więc idelanie sprawdzają się na posadzkach z systemem ogrzewania podłogowego (oszczędzamy w ten sposób energię i nie ryzykujemy tym, że dom będzie niedogrzany). Przy tym wszystkim panele WINYLOWE wiernie oddają wygląd drewna. Ich nowoczesne struktury powierzchni i wierne odwzorowanie rysunku drewna naprawdę robi imponujące wrażenie.

Nowa generacja paneli winylowych na podłogę jest w stanie podkreślić styl danego wnętrza i w pojedynkę odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. W dzisiejszych czasach oferta nowoczesnych paneli winylowych jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też bez żadnego większego problemu można postawić nie tylko na ponadczasową klasykę, ale również na nietuzinkowe rozwiązania.

panel winylowy

Moda na panele winylowe

Panele winylowe charakteryzują się nie tylko trwałością, ale również praktycznością, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Wodoodporne, eleganckie i trwałe panele winylowe zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Olbrzymią zaletą winylowych paneli jest także to, że są ciepłe, przyjemne w dotyku i bardzo łatwe w montażu.

Jakie panele wybrać?

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się płyty winylowe montowane diagonalnie, czyli pod kątem albo po skosie. Pamiętać należy o tym, aby panele podłogowe układać zawsze prostopadle do punktu padania światła zewnętrznego. Podłogi winylowe układane po skosie dają niesamowity efekt. Nietypowy układ paneli sprawdzi się nie tylko w luksusowych wnętrzach. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które chcą optycznie powiększyć swoje mieszkanie. Pamiętać należy jednak o tym, że przy diagonalnym układzie paneli winylowych, trzeba niestety liczyć się z nieco większymi wydatkami.

Panele imitujące naturalne drewno

Obecnie praktycznie każdy szanujący się producent ma w swojej ofercie nowoczesne panele winylowe, które rewelacyjnie imitują naturalne drewno. Takie panele są wspaniałym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą do pokoju wprowadzić nieco ciepła. Winylowe panele są bardzo odporne na wilgoć, dlatego też z ich dobrodziejstwa warto skorzystać w łazience i kuchni. W tym pierwszym przypadku doskonale sprawdzą się panele, które imitują kamień. Nową generację paneli winylowych bez żadnego większego problemu można wykorzystać także w restauracjach i wielu innych lokalach gastronomicznych.

Leave a Comment