Bioniczne ramię komunikuje się z mózgiem użytkownika

protesy robotyczne
Naukowcy z Cleveland Clinic wykorzystali sztuczną bioinżynierię i odtworzyli je, aby przekazać informacje o mózgu osoby po amputacji.
Celem jest stworzenie protezy, która zachowuje się jak naturalny członek i która ma sens dla użytkownika.
Badacze projektu stworzyli protezę z gotowego produktu. Używając biologicznego ramienia, byliśmy w stanie wykonać zadanie z dużą precyzją w porównaniu do ludzi, którzy nie zostali wycięci. Urządzenie łączy się z mózgiem użytkownika za pośrednictwem kończyn, umożliwiając ruch ramienia zgodnie z myślami użytkownika.

Ramię może natychmiast sprawić, że mózg poczuje się tak, jakby poruszał ręką lub dotykał czegoś.
Według Marasco użytkownicy czują, że ich ręce poruszają się, gdy muszą je trzymać.
Można również wykryć, że palec biologiczny dotyka palca bez palca.

Według naukowców, kiedy wszystkie systemy są podłączone do jednej protezy, mózg użytkownika ma wrażenie, że ramiona są naturalne. Wyniki badań zostaną wykorzystane do rozpowszechniania produktów organicznych w przyszłych badaniach.

Jednak zespół uwzględnił to, co nazywają przetwarzaniem w urządzeniu, a także zmysł dotyku.
Ramię bioniczne wygląda jak każde inne ramię na rynku, ale wnętrze jest znacznie bardziej dopracowane i zawiera więcej recenzji użytkowników niż podobne urządzenia. Według naukowca, dr Marasco, jest to bioinżynieryjna proteza, która pozwala użytkownikowi myśleć, działać i funkcjonować jak wcześniej po odłączeniu.

W tym badaniu zespół wykorzystał dwóch uczestników z amputacją kończyny górnej.

Według naukowca dr Marasco jest to pierwsza bioinżynieryjna proteza, która pozwala użytkownikowi myśleć i funkcjonować jakże wcześniej po odłączeniu. W tym badaniu zespół wykorzystał dwóch uczestników z amputacją kończyny górnej. Korzystając z ramienia biologicznego, byliśmy w stanie wykonać zadanie z dużą dokładnością w zestawieniu z osobami, które nie wcześniejszy cięte. Urządzenie łączy się z mózgiem użytkownika poprzez nerwy w kończynach, pozwalając ramieniu zdenerwować się zgodnie z myślami użytkownika.

Ramię może natychmiast przekazać mózgowi wrażenie poruszania ręką lub dotykania czegoś. Według Marasco użytkownicy czują, że ich ręce poruszają się bez konieczności ich trzymania. Możesz również wykryć, że biologiczny palec dotyka przedmiotu bez palca.

Według naukowców, kiedy wszystkie systemy są połączone z jedną protezą, mózg użytkownika ma wrażenie, że ramiona są naturalne. Wyniki badań posłużą do rozpowszechniania rodzaju biologicznego w przyszłych badaniach.

Dodaj komentarz