Bioniczne ramię komunikuje się z mózgiem użytkownika

protesy robotyczne
Naukowcy z Cleveland Clinic wykorzystali sztuczne umiejętności bioinżynieryjne i odtworzyli je, aby komunikować się z mózgiem osoby po amputacji. Celem jest stworzenie protezy, która zachowuje się bardziej jak naturalna kończyna i ma sens dla użytkownika. Badacze projektu stworzyli protezę z gotowego produktu.

Jednak zespół uwzględnił w urządzeniu coś, co nazywają „wysokim stopniem przetwarzania”, wraz ze zmysłem dotyku i ruchu. Ramię bioniczne wygląda jak każde inne ramię na rynku, ale wnętrze jest znacznie bardziej wyrafinowane i oferuje więcej opinii użytkowników niż podobne urządzenia. Według naukowca dr Marasco jest to pierwsza bioinżynieryjna proteza, która pozwala użytkownikowi myśleć, działać i funkcjonować jak wcześniej po odłączeniu.

W tym badaniu zespół wykorzystał dwóch uczestników z amputacją kończyny górnej. Korzystając z ramienia biologicznego, byliśmy w stanie wykonać zadanie z dużą dokładnością w porównaniu z osobami, które nie były cięte. Urządzenie łączy się z mózgiem użytkownika poprzez nerwy w kończynach, pozwalając ramieniu poruszać się zgodnie z myślami użytkownika.

Ramię może natychmiast przekazać mózgowi wrażenie poruszania ręką lub dotykania czegoś. Według Marasco użytkownicy czują, że ich ręce poruszają się bez konieczności ich trzymania. Możesz również wykryć, że biologiczny palec dotyka przedmiotu bez palca.

Według naukowców, kiedy wszystkie systemy są połączone z jedną protezą, mózg użytkownika ma wrażenie, że ramiona są naturalne. Wyniki badań posłużą do rozpowszechniania rodzaju biologicznego w przyszłych badaniach.

Dodaj komentarz