Chiny i ultra-duże statki kosmiczne

rakieta kosmiczna
Jednym z największych statków kosmicznych na orbicie do tej pory jest wahadłowiec kosmiczny, który jest przestarzały od wielu lat. Obecna generacja statków kosmicznych przewożących astronautów w kosmos jest dość mała, bardziej przypomina kapsułę z czasów Apollo niż prom kosmiczny. W pewnym sensie gigantyczny statek kosmiczny ułatwiłby podróż w głęboki kosmos w celu zbadania Marsa i innych interesujących obiektów.

Ogromny statek kosmiczny z dodatkowym miejscem na paliwo, żywność i wodę do eksploracji kosmosu. Chińska Narodowa Fundacja Nauk Przyrodniczych zaprasza naukowców do udziału w 50-letnim projekcie mającym na celu zbadanie mechaniki tego, co określa się mianem „bardzo dużego statku kosmicznego o promieniu kilku kilometrów”. Ogromny statek kosmiczny tej wielkości nie może wystartować z powierzchni, więc zostanie zbudowany na orbicie.

Być może astronauta opuścił Ziemię w jakiejś kapsule nowej generacji, zadokowany do gigantycznego statku kosmicznego na orbicie, a następnie dotarł do celu misji. Chiny twierdzą, że misja jest częścią tego, co nazywają dużym strategicznym projektem lotniczym. Chiny twierdzą, że zapewni to przyszłe wykorzystanie zasobów kosmicznych i umożliwi odkrywanie kosmicznych tajemnic.

stacja kosmiczna

Statki kosmiczne wykonane w tej skali mogą pozostawać na orbicie przez długi czas. Nawet koncepcje projektowe wyglądają jak coś z fantastyki naukowej, która regularnie widzi gigantyczne statki wypełnione zasadniczo ogrodami i pomieszczeniami mieszkalnymi.
Osobliwością planu jest budżet w wysokości 2,3 miliona dolarów. Zakłada się, że kwota ta pokryje studium wykonalności. Nie jest możliwe rozpoczęcie produkcji małych peletek z taką ilością. Rozsądne jest założenie, że statek kosmiczny o długości kilku mil kosztowałby miliardy, jeśli nie miliardy dolarów.

Dodaj komentarz