Chloe Atelier Des Fleurs

perfumy Chloe Nomade
Francuski Maison Chloe przedstawia Atelier Des Fleurs, kolekcję dziewięciu ekskluzywnych zapachów, które można łączyć w dwie lub trzy warstwy, dzięki czemu można stworzyć własną, osobistą mieszankę kwiatową. Dzięki tej kolekcji Chloe zaprasza do stworzenia własnego bukietu zapachowego z różnych pachnących kwiatów i aromatycznych liści.

Skomponowane z naturalnych składników i nut kwiatowych, aromatycznych lub drzewnych mogą harmonijnie łączyć się ze sobą. Natura jest cennym źródłem pachnących kwiatów i aromatycznych liści. Czerpiąc z tej szerokiej gamy naturalnych bukietów, francuski dom mody współpracował z sześcioma renomowanymi nosami, aby stworzyć perfumy Chloe Atelier des Fleurs. Ta prestiżowa kolekcja obejmuje dziewięć zapachów dla kobiet, każdy z unikalnym podpisem zakorzenionym w pamięci perfumiarza. Esencje zaprojektowano tak, aby działały harmonijnie w nieskończonych kombinacjach.

Chloe Rosa Damascena autorstwa Amandine Clerc-Marie to perfumy zainspirowane płatkami i liśćmi róż, które perfumiarka warzyła w swoim rodzinnym ogrodzie jako dziecko. Kwiatowa woda perfumowana ujawnia rześki różany zapach. Lekko przyprawiony kwiatowy podpis emanuje poczuciem botanicznej czystości. „Jako młoda dziewczyna lubiłam tworzyć wszelkiego rodzaju mikstury z naszego ogrodu w Normandii. Był ten delikatny zapach świeżych płatków i dreszcz ocierania się o siebie liści – to była taka rześka, spontaniczna róża.” – mówi Amandine.
perfumy Chloe Absolu
Chloe Hibiskus Abelmoschus autorstwa Michalon Bertier. Ze swoim słonecznym, lekko owocowym zapachem i miękkimi płatkami, hibiskus jest królową polinezyjskich ogrodów dzieciństwa perfumierki Domitille Michalon Bertiera. Ciepły blask kwiatów hibiskusa rozjaśnia tę owocową wodę perfumowaną bogatymi i piżmowymi nutami.

Cedrus to kolejny zapach uzupełniający uroczą i romantyczną kolekcję, opracowany przez Quentina Bischa. Za tą drzewną wodą perfumowaną, z delikatnymi i subtelnymi nutami oraz ciepłymi i piżmowymi aromatami, kryje się wspomnienie z dzieciństwa perfumiarza o darze żartobliwego kochanka: bukiet gałązek, który ojciec Quentina Bischa podarował jego matce.
perfumy Chloe Nomade AbsoluFoto-www.e-perfumy.sklep.pl
Perfumy Chloe Verbena skomponowane przez utalentowaną Mylene Alran. Ta aromatyczna woda perfumowana zabiera perfumiarz Mylene Alran z powrotem do ogrodu jej rodziców, gdzie jako dziecko wcierała werbenę w dłonie. Chciała aby ten piękny świeży aromat pozostał przy niej przez cały dzień. Werbena zapewnia delikatną świeżość cytryny dla naturalnie promiennego zapachu.

Herba Mimosa opracowana przez Amandine Clerc-Marie. Ten pudrowy zapach w koncentracji wody perfumowanej przywołuje intensywne emocje francuskiej perfumiarki, gdy w wieku 20 lat odkryła mimozę w ogrodach Grasse. Mimoza ujawnia delikatne, drzewne i roślinne niuanse, charakterystyczne dla eleganckich, kobiecych kompozycji.

Magnolia Alba autorstwa brytyjskiej perfumiarki Louise Turner. Kreatorka przepisała pulchne i lekko cytrynowe nuty kwiatów magnolii z jej rodzinnego Kent. Stworzyła gładką wodę perfumowaną, odsłaniając świeży, prawie kremowy zapach płatków magnolii, urzekających bardzo miękką strukturą.

Chloe Neroli wyszedł spod ręki Sidonie Lancesseur. Przy tej interpretacji neroli, perfumiarka kierowała się wspomnieniem podróży do hiszpańskiej Sewilli: kwiaty pomarańczy wydzielały łagodne i cudownie orzeźwiające zapachy rozgrzane słońcem. Neroli zabiera nas w prawdziwą olfaktoryczną podróż z uspokajającymi i uzależniającymi kwiatowymi akcentami tej lekko miodowej wody perfumowanej.

Jasminum Sambac to kreacja opracowana na potrzeby kolekcji perfum Chloe przez Louise Turner. Dla tej aksamitnej wody perfumowanej Turner pomyślała o wykwintnym orientalnym jaśminie sambac, którym pachniało w Dzień Matki w Bangkoku, gdzie jest typowym prezentem wybieranym na tę okazję. Delikatne płatki jaśminu nadają perfumom miękkie i słoneczne nuty.

Lavanda skonstruowana według receptury Quentina Bischa. Ta prowansalska woda perfumowana uchwyciła wizję z dzieciństwa Quentina, w której jego matka weszła z upału do chłodnego cienia ich ogrodu, z bukietem lawendy w ramionach. Bisch powraca do zapachu w bardzo nowoczesnym wydaniu, jednocześnie podkreślając każdy aspekt lawendy – od aromatycznej świeżości po pełne, skąpane w słońcu nuty.

Eleganckie plisowane szklane flakony zwieńczone są korkami z kości słoniowej, która wydaje się być wyrzeźbiona w kamieniu. Złote akcenty na korku (dwa delikatne paseczki, jeden u góry, drugi na dole zakrętki) i na etykiecie (proste złote litery) podkreślają jasny odcień każdej wody perfumowanej.

1718 Paris stworzył fabrykę treści premium dla Chloe Atelier Des Fleurs, która wyprodukowała wszystkie aktywa kierowane przez Melanie i Ramon. Kolekcja jest dostępna we flakonach 50 i 150 ml w butiku Chloe przy Rue St. Honore w Paryżu oraz na ich stronie internetowej.

Dodaj komentarz