Gumowe maty fitness – najlepsza powierzchnia do obiektów sportowych

mata gumowa
Kluby fitness wyrastają jak grzyby po deszczu.

Są małe, kameralne oraz duże zrzeszające wielu fanów aktywnego życia. Klienci szukają miejsc, które są dobrze wyposażone i pozwalają na wygodne i komfortowe uprawianie sportu. Jakie znaczenie ma podłoga w klubie fitness?

Czym jest gumowa podłoga do sal fitness

Gumowe maty do sal fitness jest to idealny materiał, który jest przeznaczony do wyłożenia podłogi. Sprawdza się nie tylko w klubach fitness, ale również w siłowniach, halach sportowych, pomostach ciężarowych, czy salach do crossfitu. Występuje w rolkach, bądź segmentach, które można dowolnie komponować. Dzięki dużej palecie kolorystycznej istnieje możliwość uzyskania ciekawej, niebanalnej podłogi idealnej dla sportowców.

mata gumowa 2

Zalety gumowych mat

Gumowe maty do sal fitness są bardzo łatwe w montażu. Można je składać jak puzzle. Dzięki dużej gamie kolorystycznej atrakcyjnie wyglądają, a wesołymi kolorami mogą ożywić każde wnętrze. Jednocześnie mogą być ozdoba klubu fitness, która podkreśli barwy klubu i uwydatni jego logo.

Wysokiej jakości granulat gumowy jest bardzo elastyczny, odporny na uderzanie, czy ścieranie. Dzięki tym właściwościom idealnie sprawdza się pod ciężary. Chroni podłogę, a jednocześnie wygłusza salę, co daje nam szansę na życie w zgodzie z sąsiadami z niższych pięter.

mata gumowa 3

Kolejną zaletą gumowych mat do sal fitness jest ich zdolność zapewnienia optymalnego przywierania podeszwy obuwia do podłoża. W trakcie zajęć fitness ma to ogromne znaczenie. Zmniejsza zagrożenie przewrócenia się i doznania kontuzji.

Gumowe maty do sal fitness amortyzują wstrząsy. Przewrócenie się na macie jest mniej bolesne, a w przypadku siłowni upadek ciężarów nie jest tak bardzo głośny i dokuczliwy. Dźwięk nie jest tak dokuczliwy zarówno dla sąsiadów jak i innych użytkowników klubu.

Podłogi z mat gumowych w sali fitness zapewniają bezpieczeństwo osobom ćwiczącym, estetyczny wygląd klubu, a jednocześnie niwelują uciążliwe hałasy.

Wszystkie te zalety i praktycznie brak wad są najlepszą reklamą do stosowania ich w obiektach sportowych.

Dodaj komentarz