Jakie obuwie sportowe wybrać dla dziecka?

Badania pokazują, że coraz więcej dzieci w naszym kraju ma problemy z otyłością. Innymi kłopotami, z którymi borykają się najmłodsi są także wady wzroku czy bolący kręgosłup. Niestety, składa się na to bardzo wiele czynników. Przede wszystkim jednak winne są urządzenia elektroniczne. Nowoczesne telefony czy laptopy pozwalają nam żyć łatwiej i wykonywać wiele czynności zdecydowanie szybciej. Stwarzają też jednak bardzo duże zagrożenie.

Mnóstwo dzieci codziennie przesiaduje przed ekranami telewizorów czy komputerów. To oczywiście powoduje, że takie pociechy mają kłopoty z oczami, kręgosłupem czy nadmiernymi kilogramami. Mnóstwo pociech spędza cały swój czas wolny przeglądając rozmaite aplikacje na telefonach lub surfując po sieci. Na szczęście coraz więcej rodziców dostrzega problem i decyduje się zapisać swoje dzieci na zajęcia sportowe. Aby pociecha była zadowolona z takich ćwiczeń, musi posiadać odpowiednie obuwie sportowe. Czym kierować się wybierając takie buty?

Dobierz obuwie sportowe do dyscypliny

Przede wszystkim trzeba dobrać buty do danej dyscypliny. Jeśli zapisujecie swoje dzieci na przykład na piłkę nożną halową, to musicie kupić obuwie sportowe przeznaczone do tej konkretnej nawierzchni. Jeśli jednak zdecydowaliście się posłać wasze pociechy na ćwiczenia na orliku, to w tym wypadku buty muszą być już inne. Wszystko dlatego, że w obu miejscach jest zastosowana inna nawierzchnia. Trzeba też zaznaczyć, że obuwie sportowe do piłki nożnej będzie różnić się od butów przeznaczonych do koszykówki, w których na przykład bardziej chroniony jest staw skokowy itd. W związku z tym, w pierwszej kolejności należy szukać butów pod kątem uprawianej dyscypliny i rodzaju nawierzchni.

Postaw na sprawdzonych producentów

Po drugie, należy wybrać profesjonalne obuwie sportowe. Lepiej zdecydować się na nieco droższe buty, które będą zdecydowanie bardziej odporne. Pamiętajcie, że zajęcia sportowe polegają na dużej ilości biegania i szybkich zmianach kierunku. Najtańsze obuwie szybko nie wytrzyma takiego rodzaju treningu i będzie nadawało się jedynie do wyrzucenia. Zdecydowanie lepszą opcją są buty znanych marek, które zagwarantują dziecku komfort i długie użytkowanie. Poza tym, takie obuwie sportowe cechuje się też najwyższą możliwą jakością wykonania. Tego typu buty są wytwarzane z odpowiedniej klasy materiałów, które skutecznie odprowadzają wilgoć czy chronią stopę.

Jak kupować obuwie sportowe?

Oczywiście, bardzo ważny jest też rozmiar obuwia. Pamiętajcie, aby dziecko mierzyło buty wieczorem lub po przyjściu ze szkoły. Wtedy stopa jest zmęczona i nieco większa, niż na przykład rankiem. Wówczas wybierzecie obuwie sportowe o odpowiednim rozmiarze, które nie będzie ugniatało stóp waszych dzieci po treningu.

Dodaj komentarz