Jean Patou Vacances – Wiosenny zapach

perfumy
Kalendarz mówi mi, że wiosna zaczyna się pod koniec marca wraz z wiosenną równonocą. Emocjonalnie wiosna rozpoczyna się dla mnie 1 maja. Ten dzień w większości krajów świata, obchodzony jest ze wspaniałymi wiosennymi tradycjami. Majowe zwyczaje na przykład w Polsce świętują rozwijające się życie, gdy świat zaczyna przechodzić z szarości zimy w zieleń wiosny.

We Francji konwalia jest wręczana jako pamiątka w Dzień Majowy; nie wspominając o zapachach wprowadzonych przez tę tradycję. Dla wielu perfumiarzy oznacza to, że wspaniałe zapachy konwalii są przenoszone z tyłu szafy na jej przód. Ja kolejny rok będę spędzać Majówkę w moich ulubionych zielonych perfumach wszechczasów, Jean Patou Vacances.

Vacances został wydany w 1936 roku przez perfumiarza Henri Almerasa, który później stał się wykonawcą wszystkich wczesnych zapachów Jean Patou. Pan Almeras jest także nosem kompozycji Elizabeth Arden Bluegrass, chociaż wtedy był to Fragonard. Vacances to zapach, który został skomponowany z okazji nadejścia obowiązkowego płatnego urlopu. Jak wakacje to wakacje dlatego miały to być letnie perfumy. Muszę się nie zgodzić, ponieważ Vacances to miękkość nowego wzrostu na szczycie delikatnego tymczasowego piękna bzu na wiosnę. To wszystko na szczycie tego, co stałoby się charakterystyczną piżmową bazą Almerasa dla większości kolekcji.

Zanim dotrzemy do tej bazy, zaczynamy w otwarciu z hiacyntem i głogiem. Hiacynt ma nieprzezroczysty fioletowy kolor, a głóg jest słodki z drzewnym charakterem na obrzeżach. Powstaje z tego liliowy odcień, ponieważ fiolet staje się mniej przezroczysty. Mimoza otacza go jasnymi refleksami. Galabanum dodaje zieleni, ale to galbanum jest tak jedwabiście miękkie, a jednocześnie zawiera w sobie zapach, że jest cudem perfumeryjnym. Ostatnia faza to ten akord skórny, w którym Almeras jest tak dobry w mieszaniu różnych piżm. Wszystko ma 10-12 godzin trwałości i ponadprzeciętną projekcję.

Jean Patou Vacances w swojej pierwotnej formie nie jest już produkowane od czasu pojawienia się jako część Ma Collection w 1984 roku. Na początku 2014 roku rozpoczęły się prace nad przeformułowaniem zapachu, aby ponownie mógł trafić do sklepów. Fontaine ma zręczną rękę w tego rodzaju projekcie przywracania aromatu, co sprawia, że ​​mam większą nadzieję, że nowa wersja Vacances będzie godna tego miana. W każdym bądź razie moja butelka w stylu art deco czeka na mnie każdego ranka, abym przećwiczył mój osobisty rytuał wiosny.

Dodaj komentarz