NASA chce nowych ram określania życia pozaziemskiego

wszechświat
Jednym z najważniejszych pytań w historii ludzkości jest to, czy jesteśmy sami we wszechświecie.

Poszukiwania obcego życia trwają od dziesięcioleci i do tej pory nie odkryto żadnego. W pewnym momencie w przyszłości możemy odkryć życie pozaziemskie, zarówno w postaci inteligentnych istot, jak i prostych organizmów jednokomórkowych, których jeszcze nie zauważono. NASA przygotowuje się do odkrycia życia pozaziemskiego w momencie, gdy jest organizacją. Agencja apeluje teraz o nowy obiekt, który naukowcy mogą wykorzystać do identyfikacji życia pozaziemskiego.

Główny naukowiec NASA, Jim Green, opublikował niedawno artykuł o próbnej skali, który może być punktem wyjścia do dyskusji na temat możliwego odkrycia życia pozaziemskiego wśród naukowców i innych komunikatorów. To, czego chce NASA, to skala oparta na dziesięcioleciach doświadczeń w astrobiologii. Jako dziedzina astrobiologii odpowiada za badanie początków życia na Ziemi i możliwości życia na innych planetach.

Green wierzy, że drabina pomoże nam zrozumieć, gdzie jesteśmy, jeśli chodzi o poszukiwanie życia w określonych miejscach w kosmosie i lepiej zrozumieć możliwości misji i technologii używanych do poszukiwania tego życia. Skala miałaby siedem poziomów i byłaby podobna do skali prowadzącej do twierdzenia, że ​​życie zostało znalezione poza Ziemią. Zielony wygląda na to, że skala byłaby podobna do tej używanej przez NASA do oceny, w jaki sposób gotowy statek kosmiczny lub konkretna technologia zostanie rozmieszczona. Skala ta nazywana jest poziomem gotowości technologicznej.

Celem stworzenia skali życia pozaziemskiego byłoby umożliwienie naukowcom zapisywania w opublikowanych badaniach, w których ich wyniki astrobiologiczne byłyby na tej skali. Dziennikarze mogą również używać skali do zadań, które pasują do skali, aby pomóc w zarządzaniu oczekiwaniami czytelników. Obecnie wyzwaniem dla NASA jest to, że społeczeństwo, które podąża za badaniami naukowymi, jest uwarunkowane przekonaniem, że istnieją tylko dwa możliwe warunki: albo istnieje życie poza Ziemią, albo nie.

Dodaj komentarz