Nie masz smartwatcha? Google może sprawdzić Twoje tętno na telefonie

smartwatch
Monitorowanie tętna to jeden z najlepszych powodów, dla których warto mieć smartwatch. Jednak Google Fit otrzymuje nową funkcję, która pozwala sprawdzić tętno na iPhonie bez smartwatcha (ta funkcja jest już dostępna na Androidzie).

Możesz sprawdzić tętno i częstość oddechów za pomocą aparatu iPhone’a i Google Fit.

Jeśli chcesz sprawdzić swoje tętno, musisz użyć aplikacji Google Fit i delikatnie położyć palec na aparacie telefonu, aby odczytać tętno. Aplikacja zajmie około 30 sekund, aby monitorować „subtelną zmianę koloru palca”, aby oszacować tempo pompowania krwi.

Nie tak przydatne jak zegarek lub akcesorium fitness, które stale monitoruje tętno i może ostrzegać, jeśli coś pójdzie nie tak. Zawsze jest to korzystne, jeśli czujesz, że coś jest nie tak i chcesz to sprawdzić.

Jak przełączać się między przednim i tylnym aparatem w telefonie iPhone
Aby sprawdzić częstość oddechów, użyj przedniego aparatu. Aplikacja poprosi Cię o pozostanie w pozycji przez 30 sekund, ponieważ śledzi Twoje subtelne ruchy klatki piersiowej, aby określić, ile oddechów bierzesz w każdej minucie, co może być nieocenioną informacją o zdrowiu.

Ta funkcja została wprowadzona do Androida na początku 2021 roku, ale użytkownicy iPhone’a mogą teraz w ciekawy sposób śledzić swój stan zdrowia dzięki najnowszej aktualizacji Google Fit.

Jak zawsze w przypadku tego typu wyników medycznych, Google stwierdza: „Te wyniki nie są przeznaczone do użytku medycznego i nie mogą być wykorzystywane do diagnozowania, leczenia, leczenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub stanowi”.

Dodaj komentarz