Nowej generacji podłogi, czyli panele WINYLOWE !

podłogi
Panele winylowe to kasetony wykonane z innego materiału niż konwencjonalne (laminowane). Konwencjonalne kasetony to produkt drewno-pochodny, w przeciwieństwie do wykonanych z tworzyw sztucznych, przez co kasetony konwencjonalne były mało odporne na wilgoć.
Panele WINYLOWE są odporne na wilgoć, krótkotrwałe zalania, są elastyczne, miękkie, a przy tym wyglądają bardzo naturalnie. Są idealnym materiałem na ogrzewanie podłogowe (niski opór cieplny) – mają niedużą grubość, zaledwie 2-5mm. Można je montować bez użycia kleju (na specjalnym podkładzie) przy użyciu błyskawicznego złącza w panelach typu klik albo bez podkładu poprzez klejenie spodu paneli do posadzki.

są bardzo elastyczne

Taki kaseton podłogowy jest bardzo elastyczny

Nowoczesne kasetony przez swoją elastyczność są przyjemne dla naszych nóg (stawów), a co najważniejsze są bardzo ciche – nie pukają. Są ultra cienkie – są niewątpliwie jednymi, z najcieńszych pokryć podłogowych co otwiera przed nimi wiele możliwości zastosowania. Ze względu na swoją niedużą grubość wymagają jednak dobrze przygotowanej tj. równej posadzki. Nie blokują ciepła (są dobrym przewodnikiem) więc idelanie sprawdzają się na posadzkach z systemem ogrzewania podłogowego (oszczędzamy w ten sposób energię i nie ryzykujemy tym, że dom będzie niedogrzany). Przy tym wszystkim wiernie oddają wygląd drewna. Ich nowoczesne struktury powierzchni i wierne odwzorowanie rysunku drewna naprawdę robi imponujące wrażenie.

Nowa generacja kasetonów podłogowych na podłogę jest w stanie podkreślić styl danego wnętrza i w pojedynkę odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. W dzisiejszych czasach oferta nowoczesnych paneli winylowych jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też bez żadnego większego problemu można postawić nie tylko na ponadczasową klasykę, ale również na nietuzinkowe rozwiązania.

kaseton

Moda na nowe podłogi

Najnowsze kasetony charakteryzują się nie tylko trwałością, ale również praktycznością, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Są wodoodporne, eleganckie i trwałe zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Olbrzymią zaletą winylowych paneli jest także to, że są ciepłe, przyjemne w dotyku i bardzo łatwe w montażu.

Jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się płyty montowane diagonalnie, czyli pod kątem albo po skosie. Pamiętać należy o tym, aby kasetony podłogowe układać zawsze prostopadle do punktu padania światła zewnętrznego. Podłogi układane po skosie dają niesamowity efekt. Nietypowy układ paneli sprawdzi się nie tylko w luksusowych wnętrzach. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które chcą optycznie powiększyć swoje mieszkanie. Pamiętać należy jednak o tym, że przy diagonalnym układzie paneli winylowych, trzeba niestety liczyć się z nieco większymi wydatkami.

Imitujące naturalne drewno

Obecnie praktycznie każdy szanujący się producent ma w swojej ofercie nowoczesne kasetony podłogowe tego typu, które rewelacyjnie imitują naturalne drewno. Takie podłogi są wspaniałym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą do pokoju wprowadzić nieco ciepła. Tego rodzaju kasetony są bardzo odporne na wilgoć, dlatego też z ich dobrodziejstwa warto skorzystać w łazience i kuchni. W tym pierwszym przypadku doskonale sprawdzą się kasetony, które imitują kamień. Nową generację opisanych wyżej podłóg bez żadnego większego problemu można wykorzystać także w restauracjach i wielu innych lokalach gastronomicznych.

Dodaj komentarz