Nowoczesne rozwiązania w kwestii energii w domu

Energia, jaką wykorzystuje się w domu to nie tylko energia elektryczna, ale również energia cieplna, którą wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń, ogrzewania wody, czy gotowania.

Najczęściej energię pozyskuje się z sieci energetycznej, gazowej i z tradycyjnych źródeł, jak na przykład piece co. Jednak jak pokazuje doświadczenie możliwe jest korzystanie ze źródeł alternatywnych, co znacznie zmniejsza domowe wydatki.
fotowoltaika

Energia elektryczna ze słońca – czy to opłacalne?

Bardzo prostym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie paneli słonecznych, dzięki którym możliwe jest przekształcenie energii słonecznej, na elektryczną. Takie panele dzisiaj są wykorzystywane coraz częściej. Zapewniają one pokrycie części zapotrzebowania na elektryczność w wielu gospodarstwach domowych w Opolu i okolicach.

Fotowoltaika Opole to sektor, który dostarcza rozwiązań technologicznych na potrzeby zarówno niewielkich domów jednorodzinnych, jak i większych budynków użyteczności publicznej. Jak pokazuje doświadczenie, nawet jeżeli w ten sposób nie można pokryć całego zapotrzebowania na energię elektryczną, w dużym stopniu zmniejsza to koszty z nią związane. W przypadku domów zużywających niewiele energii, w korzystnym pod względem nasłonecznienia sezonie, wyprodukowana w ten sposób energia może pokryć zapotrzebowanie całkowicie.

bateria fotowoltaiki

Ciepła woda z kolektorów słonecznych

Inną kwestią jest dostarczenie do budynków ciepłej wody. Współcześnie do jej uzyskiwania służą najczęściej piece co., ale także instalacje gazowe i bojlery elektryczne. Warto jednak pamiętać, że w okresie, w którym nasłonecznienie jest duże, wydajnie działające kolektory są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości wody. Obecnie spotykane na rynku urządzenia charakteryzują się nie tylko dużą trwałością, ale również bardzo wysoką wydajnością. Przejście na ciepłą wodę z kolektorów znacznie zmniejsza wydatki energetyczne budynku, a więc również koszta, zwłaszcza w ciągu lata. Szczególnie poleca się je małym gospodarstwom domowym, w których zmniejszają wydatki w istotnym stopniu.

Dodaj komentarz