Singapur przestanie płacić rachunki za leczenie nieszczepionych pacjentów z COVID-19

COVID-19
Według raportu w Strait Times, rząd Singapuru przestanie płacić rachunki za leczenie pacjentów z COVID19, którzy „nie są zaszczepieni z wyboru”.

Singapur wcześniej płacił za wszystkie związane z COVID19 leczenie obywateli, stałych mieszkańców i posiadaczy wiz długoterminowych.

Ci, którzy nie są zaszczepieni i zachorują na COVID19, będą musieli zacząć płacić za leczenie od 8 grudnia, według Timesa, podczas gdy ci, którzy są częściowo zaszczepieni, nie będą musieli płacić za leczenie Ravenclaw do 31 grudnia, starając się dać ludziom wystarczająco dużo czasu być w pełni zaszczepionym.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat nie kwalifikuje się jeszcze do szczepień przeciwko Covid19 w Singapurze, co oznacza, że ​​dzieci będą nadal otrzymywać bezpłatne leczenie koronawirusem, jeśli nie zostaną zaszczepione. Oczekuje się, że Ministerstwo Zdrowia Singapuru wkrótce podejmie decyzję o obniżeniu wieku uprawniającego do 5 lat.

Obecnie zdecydowana większość osób przebywających na oddziale intensywnej terapii nie jest szczepiona, co stanowi nieproporcjonalne obciążenie dla naszych zasobów zdrowotnych. W rezultacie od 8 grudnia 2021 r. pacjenci z COVID19, którzy nie zostali zaszczepieni z wyboru, będą rozliczani w szpitalach i ośrodkach opieki środowiskowej.

Według rządu Singapur ma stosunkowo wysoki wskaźnik szczepień: 86 populacji jest w pełni zaszczepionych. A stawka jest jeszcze wyższa, jeśli wykluczone są dzieci poniżej 12 roku życia. Około 12% Singapurczyków otrzymało również zastrzyk przypominający.

Singapur, którego populacja wynosi 5,7 miliona, zgłosił w poniedziałek 2470 nowych przypadków Covid19, wraz z 14 zgonami.

Jeśli nie jesteś jeszcze zaszczepiony w Singapurze, nadal masz dużo czasu na zaszczepienie. Ale wiedz, że jeśli nadal będziesz żyć bez szczepionki Covid19, w najbliższej przyszłości będzie to znacznie bardziej ryzykowne finansowo, a tym bardziej ryzyko dla zdrowia. Po prostu zaryzykuj. Nie pożałujesz.

Dodaj komentarz