Stronger With You – Flagowy zapach Giorgio Armani

Stronger With You Giorgio Armani
Rok 2010 przyniósł akt narodzin nowego trendu imitującego ambrę w męskim zapachu, który rozpoczął się na dobre w Bleu de Chanel. Wyizolowana cząsteczka zapachowa z ambry, którą można teraz odtworzyć w laboratorium bez znajdowania na plaży kawałków wielorybich wymiocin, przybrała kilka form, w tym ambroksyd, ambroxan lub ambrox super. Te wszystkie formy są dla uproszczenia nazywane przez entuzjastów zapachów po prostu ambroksanem. Entuzjastów, którzy zwykle również nienawidzą tej cząsteczki za jej nadmierne użycie od czasu wprowadzenia.

Prada Luna Rossa, Paco Rabanne Invictus, Dior Sauvage i Azzaro Wanted nieco bardziej podkręcili użycie ambroksanu. A Sauvage w szczególności jest wyjątkowo szorstki dzięki przedawkowanemu wykończeniu w połączeniu z norlimbanolem (karmawood) w bazie. Wygląda na to, że z Azzaro Wanted, ktoś doszedł do wniosku, że wygładzenie nuty bazowej ambroxu orientalnymi tonami było lepszym sposobem na ukrycie ostrzejszych stron czystej, skoncentrowanej formy chemicznej akordu, prowadzącego do półorientalnej fazy trendu. Tej samej fazy która jest kontynuowana w Armani Stronger With You. Czuję, że w tej konstrukcji jest trochę lenistwa, przenoszącego się na takie rzeczy jak Obsessed for Men Calvina Kleina i koncentracje wód perfumowanych innych wspomnianych zapachów z tego tropu, które pojawiły się po Giorgio Armani Stronger With You. Ale warto zauważyć, że tak naprawdę odejmuje to tylko kilka punktów od ogólnej przyjemności. W końcu można argumentować, że perfumiarze nadużywali Iso E Super w latach 2000., białego piżma lub calone w latach 90., a mchu dębowego przez prawie 30 lat wcześniej.

Początek Stronger With You uderza tym wspomnianym kardamonem, odrobiną różowego pieprzu i maleńkim klinem bergamotki, który pomaga go unieść. Przeważnie ciepła przyprawa na słodzonym ambroxie jest tym, co od razu uderza w nos. Dalszy rozwój po początkowej aplikacji prowadzi do liścia fiołka, który nieco przypomina Diora Fahrenheita (1988). Coś, co stało się bardziej popularne do zrobienia po raz kolejny, ponieważ nuta co prawda dobrze miesza się z prawdziwą lub fałszywą ambrą. Silny element szałwii muszkatołowej pomaga nieco wysuszyć mieszankę. I jest to zawsze wierna nuta, która pojawia się w perfumach dla mężczyzn od niepamiętnych czasów, służąc jak zwykle tutaj. Poza tym baza jest dość standardowa jak na drugą połowę tej dekady. Skupia się na ambroksanie i norlimbanolu „drzewach bursztynowych”, ale nawiązujących do absolutu wanilii i kasztanów, aby nadać orientalny blask, którego szukała Cecile Matton.

Przyznaję uznanie za zrobienie czegoś nowego z tym nadużywanym akordem podstawowym, ale także wnoszę o winę za spowodowanie reakcji innych projektantów, tworzących warianty EDP własnych filarów w oparciu o suchość tego, w jednej wielkiej, zhomogenizowanej grze. Pomimo tego wątpliwego wyróżnienia, Stronger With You Armani to skuteczna nowoczesna kompozycja semi-orientalna, która unika kurzu lub swędzącej przyprawy, na którą natrafiały niektóre wcześniejsze kreacje. Jest gładka, kończy się ciepłą aurą i pozostaje przyjemna, choć bezpieczna od początku do końca. To zapach ambroksu, który nie jest bombą, zwłaszcza w postaci wody toaletowej, z około 8 godzinami umiarkowanej projekcji. Chociaż przetrysk może sprawić, że wykończenie osławionego bursztynowego akordu będzie dość mdłe. Armani Stronger With You jest lepszy jako romantyczny aromat, ale nie jest szczególnie zmysłowy, więc możesz bez wątpienia przemycić go do stroju biurowego za dnia. Domyślam się, że jest to nowy motyw zapachowy, który zastępuje źle przyjęte Emporio Armani Diamonds for Men (2008) jako nowy filar dla ekskluzywnego nadruku Armaniego, który miał szereg flankerów z linii Diamonds, ale nigdy tak naprawdę nie dostał wyrazów miłości, na którą zasłużył.

Emporio Armani Stronger With You to kompetentny, pół-orientalny zapach imitujący ambrę, który naprawdę nie jest super interesujący. Ale jest na tyle przyjemny, że ledwo odwróci neutralną ocenę i może w rzeczywistości zgromadzić więcej plusów z czasem, jak zrobiła to Chanel Allure Homme (1999), tworząc własne ciekawe flankery, które mogłyby lepiej umocnić linię w moim umyśle. Na razie muszę powiedzieć, że Armani naprawdę wyciąga sukces akordu do jego maksymalnego potencjału, ponieważ ponownie wykorzystuje główny akord z Acqua di Gio Absolu. Wydaje się prawie nieoficjalnym flankerem do Stronger With You, lub po prostu standardową iteracją samego zapachu Emporio Armani. Tak czy inaczej, to zły znak, że Armani może podążać ścieżką Dolce & Gabbana i doić z tabliczek z nazwami ustalonych linii. Gonić dosłownie na śmierć z flankerami o bezsensownych bieżnikach, z drobnymi zmianami lub wyraźnymi plagiatami innych domów.

Jest to prawdopodobnie najbardziej ambiwalentna pozytywna recenzja przeze mnie napisana, ponieważ lubię zapach Stronger With You, ale mam problem z jego niektórymi bardziej leniwymi kawałkami. Snującymi się partiami, które niestety nadal cieszą się popularnością i rozwinęły główną kategorię. Jeśli wejdziesz w to, wiedząc, o co chodzi i traktując cały gatunek z przymrużeniem oka, możesz się nim cieszyć, ale to kolejny cheeseburger w krajobrazie knajpek z burgerami na koniec dnia. Więc faceci, którzy chcą czegoś naprawdę wyjątkowego, mogą lepiej poszukać zapachów vintage lub niszowych. Ponadprzeciętny wysiłek na wszechobecnej dziedzinie, Stronger With You najlepiej smakuje jako współczesny słodki bursztynowy zapach dla faceta, który jest zmęczony niebieskimi aromatami lub wodą kolońską.

Dodaj komentarz