Ten ujednolicony standard inteligentnego domu będzie miał znaczenie

dom inteligentny
Możesz polegać na konfiguracjach inteligentnego domu, ale jeśli dzwonki do drzwi znajdują się poza tym samym ekosystemem oświetleniowym, pompy i cały ekran zostaną wyłączone i będziesz musiał użyć różnych metod sterowania nimi.

Ten scenariusz może się zmienić wraz z pojawieniem się Matter, nowego protokołu inteligentnego domu, który umożliwia inteligentnym urządzeniom różnych producentów bezproblemową współpracę, tak jakby były bezproblemowo zbudowane na tej samej inteligentnej platformie.

W maju 2018 r. wprowadzono nowy standard interoperacyjności, opracowany w celu realizacji idei „idealnego inteligentnego domu”, w którym urządzenia współpracują ze sobą. To nie jest nowa opinia. W rzeczywistości od 2019 roku marzenia wszystkich inteligentnych urządzeń domowych działających w zintegrowanych protokołach Google Apple i Amazon są ukryte.
inteligentny dom
Matter jest oficjalnie znany jako Project CHIP (Connected Home over IP), nowa marka w rodzinie połączonych standardów automatyki. Działa na szerokiej gamie urządzeń, niezależnie od podstawowego ekosystemu. Jeśli Twoje urządzenie spełnia certyfikację Matter, będzie działać dobrze z fajnymi certyfikowanymi urządzeniami, niezależnie od tego, czy asystentem głosowym jest Google, jego Alexa, czy coś innego.

Tło

Producenci obecnie opracowują urządzenia, które mogą działać w tym samym ekosystemie. Na przykład sprzęt Google działa na własnej platformie, a każdy, kto korzysta z produktu Amazon lub Apple z tą samą konfiguracją, musi polegać na innym wpisie. To łamie koncepcję tożsamości, którą tracą programiści i użytkownicy, chyba że integracja sprzętu wypełni lukę.

Zigbee Alliance to wspólny język, od którego w pewnym stopniu zależą inteligentne urządzenia. W maju oprócz marki CHIP zmieniono również nazwę Zigbee Alliance na Connectivity Standards Alliance. To jest teraz kamień węgielny Materii. Są to Apple, Google, Amazon i wiele innych wspólnych inicjatyw branżowych.

Na przykład standard bezprzewodowy jest niezależny i działa jak ZWave w celu podłączenia akcesoriów IoT. To właśnie Matter wnosi w nowy wymiar bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Jest to standard oprogramowania, który działa w warstwie aplikacji, w przeciwieństwie do Zigbee, który działa w warstwie sieci.

Bezpieczne, niezawodne i bezproblemowe Urządzenia inteligentnego domu

Ssą od samego początku spersonalizowane i dostosowane z myślą o prywatności. Instalacje domowe wymagają przyjaznej dla użytkownika synchronizacji całego środowiska bez problemów z niezawodnością, przy zachowaniu bezpieczeństwa i niezawodności. Materia będzie mogła to zrobić w nieskomplikowanym środowisku. Bezpieczeństwo i niezawodność to podstawa.

Porozmawiaj o dzisiejszych konfiguracjach inteligentnego domu. Dla przeciętnego konsumenta nawet jednolite połączenie jest nieco mylące. Dziś duże firmy, takie jak Apple, Google i Amazon, współpracują, aby ten system był płynniejszy i łatwiejszy dla konsumentów, producentów i programistów.

Zintegrowana łączność między wieloma urządzeniami wielu producentów przy użyciu aplikacji, które mogą działać na wielu platformach. Na pewno skorzysta na tym konsument końcowy. Materia działa przez protokół internetowy (IP) i umożliwia komunikację między urządzeniami inteligentnego domu użytkownikom, którzy mogą używać Asystenta Google do sterowania dzwonkiem do drzwi, który dzwoni bezpośrednio, jak w przypadku Alexy bez koncentratora lub mostka.

Matter ma na celu stworzenie podstaw dla podłączonych obiektów, które są oficjalnie certyfikowane i można je łatwo kupić dla urządzeń z logo (kiedyś powszechnie rozpoznawanych jako WiFi). … Ludzie mogą łatwo zidentyfikować go z innych protokołów i usunąć zgadywanie z procesu zakupu.

Konsumenci mogą wybierać niezależnie od różnych marek, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo płynnego łączenia się i pracy z urządzeniami z certyfikatem DeviceMatter, bez względu na to, jacy asystenci lub inteligentne urządzenia znajdują się w ekosystemie inteligentnego domu. Zapewnia to interoperacyjność, z którą urządzenia wielopasmowe mogą natywnie współdziałać przy zachowaniu spójności i szybkości reakcji.

Nowy zintegrowany protokół łączności będzie nadal wdrażany w inteligentnych urządzeniach domowych Google, Amazon, Apple, Connectivity Standards Alliance i innych dostawców. Pierwsza wersja protokołu Matter, która ma się ukazać jeszcze w tym roku, będzie działać przez Wi-Fi, transmitować warstwę sieciową i współpracować z technologią Bluetooth Low Energy.

Inteligentne urządzenia do zarządzania materiałami Budowanie inteligentnych domów przy użyciu
certyfikowanego sprzętu byłoby rzeczywistością w 2020 roku bez pandemii. Urządzenia rozwiązujące problemy producentów (przynajmniej Big 3 (Google, Apple, Amazon)) zostały przestarzałe i pojawiły się plotki, że pierwsza partia zostanie wydana później. 2021.

Google uczestniczyło w I / O 2021, aby zbadać przyszłe plany globalnych inteligentnych domów, w których poszczególne ściany protokołów zostaną zburzone, aby stworzyć szeroko akceptowaną przestrzeń. Wraz z wprowadzeniem nowego standardu inteligentnego domu, Google zaczyna tworzyć inteligentnych asystentów (na różnych platformach), którzy mogą sterować urządzeniami w celu rozwiązywania problemów.

Mountain View ulepsza także głośniki i wyświetlacze Nest, aby bezproblemowo współpracować z certyfikowanym sprzętem. Inne urządzenia Amazon, w tym sprzęt kompatybilny z Philips Hue i Apple Homekit, dołączą do protokołu integracji. Apple oferuje również integrację Matter, która pojawi się w iOS 15.

Dodaj komentarz