Znajomy mechanik

Czy warto być wiernym jednemu mechanikowi, czy może z każdą naprawą chodzić do innego?

Jest wiele argumentów za tym by wszystko sprawdzać, naprawiać i kontrolować u jednego człowieka. Mechanik który wykona naprawę na początku roku i tak będzie nas pamiętać w połowie gdy przyjdziemy z czymś innym. Co po pierwsze da mu obraz wyglądu samochodu i może się szybko zorientować co jest nie tak. Jako stali klienci możemy także negocjować cenę. Szybciej odzyskamy samochód co pozwoli nam przejść w miarę sprawnie do codziennego życia.

mechanik samochodowy
Co roku wykonując przegląd w jednym serwisie zaczynamy przyzwyczajać się do tego kto sprawdza nasz samochód. Dużo lepiej czeka się na nasz samochód podczas rozmowy ze znajomym mechanikiem czy po prostu pijąc kawę na miejscu. Wybór mechanika uzależnił bym od tego jakie ma ceny jak szybko wywiązuje się ze swoich obowiązków i czy jest solidny. O takich rzeczach możemy się zorientować już po pierwszej wizycie u niego. W ten sposób na przykład za naprawę małej usterki typu zerwana linka w fotelu czasami nawet nie zapłacimy a zrobią nam to gratis. Często też nie doliczana jest cena gdy zamawiamy części samochodowe.

Tak samo jeżeli mamy raczej nie typowy model samochodu mechanik po kilku wizytach łatwo się zaznajomi z jego budową. I być może specjalnie dla nas nawiąże kontakt z dilerem odpowiedzialnym za serwis samochodów amerykańskich. I nie będziemy musieli już się martwić iż same słowa samochód części uderzą w nasz portfel boleśnie. Tak więc bądźmy wierni jednemu serwisowi to się opłaca.

Dodaj komentarz