Jak wybrać drukarkę ?

drukarki
O tym, jak wielkie możliwości drzemią w drukarkach laserowych, niech świadczy też fakt, że zaprojektowane one zostały do wykonywania od kilku do kilkuset tysięcy wydruków. To dzięki niemu drobinki tonera układają się na kartce w obraz.

Drukarki laserowe to ; duża szybkość pracy, niskie koszty eksploatacji (modele czarno-białe),wysoka jakość druku wysokie koszty zakupu emisja niewielkich ilości szkodliwych substancji podczas pracy wydruków miesięcznie, a najszybsze modele potrafią drukować do 50 stron na minutę. Oczywiście dotyczy to najbardziej
zaawansowanych modeli. Lasery można wyposażyć w dodatkowe podajniki papieru. Tak przygotowane urządzenie zamienia się w prawdziwą maszynę drukarską, zdolną stworzyć kilkaset dokumentów bez konieczności dokładania czystych kartek. Kolor i niska cena. Drukarki atramentowe już od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Ten typ urządzeń praktycznie zdominował rynek komputerów domowych.

Atramentówki kuszą niską ceną zakupu, dobrą jakością wydruków (powszechnie osiągane rozdzielczości druku to 2400 lub nawet 4800 dpi), a do tego oferują możliwość uzyskania kolorowych obrazów o fotograficznej jakości. Wydruk atramentowy to gigantyczne skupisko pojedynczych, bardzo małych kropelek atramentu, które mieszając się ze sobą, tworzą barwny obraz. Niestety, precyzyjne ułożenie tylu punktów zajmuje sporo czasu, co sprawia, że drukarki atramentowe nie są mistrzami prędkości.

drukarka HP

Oczywiście wydrukowanie prostego tekstowego dokumentu nie trwa długo, ale już przeniesienie na kartkę A4 stronicowego zdjęcia w najlepszej jakości to spore wyzwanie dla atramentówki. Wolniejszym modelom może to zająć nawet pół godziny! Kolejną wadą techniki atramentowej jest
wysoki koszt wydruków.

Producenci drukarek stale obniżają ceny urządzeń, co sprawia, że praktycznie nie zarabiają na ich sprzedaży. Za to czerpią zyski z bardzo drogich materiałów eksploatacyjnych ( tusze do drukarek oraz specjalnych papierów do wydruków fotograficznych).

Dodaj komentarz