Problemy z rekrutacją

fachowcy
Nierzadko zdarza się, że firmy zatrudniają danego pracownika i po bardzo krótkim okresie go zwalniają. Chociaż przyczyny zaistnienia takiej sytuacji mogą być bardzo różne, to jednak często szybkie zwolnienia są bezpośrednim wynikiem źle przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego.

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że takie rotacje negatywnie wpływają na funkcjonowanie firmy. Dlatego też, jeśli nie pracuje u nas nikt, kto jest specjalistą z zakresu HR, to może wyszukiwaniem pracowników dla naszej firmy powinien zająć się ktoś z zewnątrz? Profesjonalna firma doradztwa personalnego, z pewnością, będzie potrafiła znaleźć dla nas właściwego człowieka.

pracownicy

Oczywiście, również i ona może się pomylić i zarekomendować nam kogoś, kto nie będzie nam odpowiadał, jednak prawdopodobieństwo wystąpienia takiej pomyłki jest stosunkowo niskie. Poza tym, w procesie rekrutacji wyłonionych zostanie kilku wartościowych kandydatów i jeśli pierwszy z nich okaże się nam nieprzydatny, to zawsze będziemy mogli spróbować zatrudnić kolejnego. Warto zadbać o skompletowanie wartościowego zespołu. Niekoniecznie musimy jednak zająć się tym samodzielnie. W wielu przypadkach optymalnym rozwiązaniem byłoby poszukanie pomocy u zewnętrznych specjalistów.

Dodaj komentarz