Steve Wozniak ujawnił swoją firmę kosmiczną

konstelacja
Współzałożyciel Apple Steve Wozniak (Steve Wozniak) ogłosił swój najnowszy projekt i jak wielu zamożnych ludzi z branży technologicznej szuka przestrzeni, z której mógłby skorzystać.

Privateer Space wyłonił się z niewidzialności, zobaczmy jak najszybciej, zobaczmy jak najszybciej, zobaczmy jak najszybciej, zobaczmy, co mają na myśli Woz i jego partnerzy, ale to nie brzmi jak próba odtworzenia Elona Muska. SpaceX lub niebieskie pochodzenie Jeffa Bezosa.

Wręcz przeciwnie, ten startup – założyciel firmy Woz i Ripcord, Alex Fielding (Alex Fielding) był współzałożycielem – „zobowiązał się do zapewnienia, że ​​przestrzeń jest bezpieczna i dostępna dla wszystkich ludzi”. Ale na razie to koniec. Co to oznacza, potrzebujesz czytać między wierszami, aby zrozumieć swój kierunek.

„Chodźmy dalej razem” – obiecywał zwiastun prywatnej przestrzeni. Zadbamy o siebie. Razem rozwiążcie problem. To nie jest konkurs, to nie jest konkurs ani gra. Nie jesteśmy jedną osobą, jedną firmą, jednym krajem. Jesteśmy planetą.”

wszechświat

„Jesteśmy odkrywcami. Jesteśmy marzycielami, poszukiwaczami przygód, inżynierami i obserwatorami gwiazd. Jesteśmy ludźmi i mamy obowiązek współpracować, aby postępować właściwie. Musimy więc dbać o to, co mamy, aby następne pokolenie mogło być lepiej Razem.”

Wozniak określił to jako „inne niż ktokolwiek inny w prywatnym wszechświecie”, a wideo zawiera wiele typowych obrazów, które znamy ze start-upów rakietowych. Jednak zmiana klimatu ma również wiele przyczyn: wypalanie lasów, katastrofy pogodowe i zanieczyszczenie powietrza.

Może to wskazywać na bardziej świadome ekologicznie podejście do przestrzeni. Jednym z wyzwań, przed jakim stanęła firma w ostatnich latach, jest oczywiście zrównoważony start rakiet itp.: Dobrym przykładem są wysiłki SpaceX w fazie ponownego użycia automatycznego lądowania i statków kosmicznych, które mogą latać raz za razem. Nie tylko ma to większy sens finansowy – i wpisuje się jako kluczowa część trwającego programu Commercial Crew NASA – pomaga zmniejszyć ilość lub szczątki zarówno spadające na Ziemię, jak i pozostające na orbicie.

Niemniej jednak wciąż istnieją obawy dotyczące tego, ile jest kosmicznych śmieci, a także potencjalne zagrożenie, które może stanowić zagrożenie dla takich rzeczy jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, satelity i przyszłe misje załogowe.

Tymczasem więcej informacji pojawi się jeszcze w tym miesiącu, a Privateer Space obiecuje „przejrzenie” swoich planów na AMOS Tech 2021 w ramach konferencji AMOS na Maui na Hawajach.

Dodaj komentarz