Twój Internet jest powolny i co możesz zrobić, aby go naprawić?

internet
W dzisiejszym świecie połączenie z Internetem odbywa się cały czas. Wieczorem często oglądasz telewizję przez połączenie bezprzewodowe, podczas gdy widzowie przeglądają Internet lub korzystają z aplikacji na swoich telefonach lub tabletach. Internet stał się ważną cechą współczesnego życia.
Sieć jest niezbędna do wyszukiwania informacji, korzystania z usług rozrywkowych i wielu innych. Ale powolny serwis internetowy może naprawdę wpłynąć na codzienne życie każdego użytkownika. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wysokiej jakości połączenia internetowego do pracy zdalnej z domowego biura, czy jesteś zwykłym obserwatorem Netflix, który po prostu chce obejrzeć wieczorny odcinek lub dwa ulubione programy, wysoka jakość Internetu stała się normą. W dzisiejszym świecie Internetu, w którym żyjemy, nie można zaakceptować czasu buforowania i rozszerzonej prędkości przesyłania lub pobierania. Na szczęście, jeśli Twoja prędkość Internetu utknie, możesz zrobić kilka rzeczy, aby poprawić tę funkcję w swoim domu.

Twój sprzęt może być stary lub źle umieszczony

Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić podczas rozwiązywania problemów z połączeniem internetowym, jest sam sprzęt. Obecnie większość internautów uzyskuje swoje dane za pośrednictwem urządzenia bezprzewodowego podłączonego do rogu kuchni lub salonu (chociaż wysoka, otwarta przestrzeń pośrodku to najlepsze miejsce na umieszczenie routera dla maksymalnych prędkości). Skrzynka Wi-Fi jest zwykle dostarczana przez firmę kablową i zawiera zarówno modem, jak i router. The New York Times donosi, że chociaż te pudełka mogą (i często zawierają) oba te elementy, dobrym pomysłem może być trzymanie urządzeń oddzielnie, zwłaszcza jeśli pudełko bezprzewodowe jest szczególnie stare. Technologia routerów ewoluuje dość szybko, a modem prawdopodobnie pozostanie użytecznym narzędziem przez wiele lat. Aktualizacja routera może przyspieszyć działanie, gdy łączysz się z Internetem za pomocą połączenia bezprzewodowego.

Warto też zastanowić się, gdzie znajduje się ta skrzynka w stosunku do innego sprzętu. Whatsabyte informuje, że na przykład urządzenie Wi-Fi umieszczone w kuchence mikrofalowej może doświadczać zakłóceń, które spowalniają lub tracą połączenie sieciowe. Ściany są również istotną przeszkodą pod względem siły wiązania i wynikającej z tego szybkości. Szczególnie gęste ściany w domu mogą utrudniać połączenia i spowalniać prędkości cyfrowe w niektórych pokojach wystarczająco daleko (lub kilku ścianach) od pudełka.

Sprawdzanie w poszukiwaniu wirusów i oprogramowania szpiegującego

Gdy komputer dostaje wirusy lub oprogramowanie szpiegujące, szybkość połączenia często znacznie spada. Sprawdzenie sprzętu jest zawsze dobrym pomysłem, ale jeśli nie przynosi to znaczących ulepszeń, Cisco zwraca uwagę, że prawdopodobnie masz do czynienia z wrogiem w postaci złośliwego oprogramowania (malware). Komputer zapchany wirusami często działa wolniej niż czysty komputer (poprzez WebRoot). Ponadto według firmy Kaspersky problemy te dotyczą nie tylko komputerów, ale mogą również dotyczyć telefonów komórkowych. Jeśli możesz samodzielnie rozwiązywać problemy z wirusami, powinieneś robić to regularnie, aby Twoje urządzenia były zawsze czyste i bezpieczne.

Dla niedoświadczonego technicznie właściciela domu może być sensowne zabranie komputera lub telefonu do eksperta w celu usunięcia złośliwego oprogramowania działającego w tle urządzenia. Jest to ważny krok w zwiększaniu szybkości Internetu, ale może również pomóc chronić Twoją tożsamość i dane. Malware jest niebezpieczne dla Twoich urządzeń i danych osobowych (za pośrednictwem Malwarebytes). Surowa rzeczywistość jest taka, że ​​za każdym razem, gdy natkniesz się na wirusy lub ślady, powinieneś traktować te niechciane dodatki do swojego urządzenia jako niebezpieczne.

Dodaj komentarz